Druga wygrana w Hiszpanii

20
lut

W swoim trzecim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii, Piast Gliwice odniósł swoje drugie zwycięstwo. Dziś gorsza od drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Brosza okazała się drużyna Lillestrom SK, która przegrała 3-2.

Przed meczem awizowany do wyjścia w podstawowym składzie był Patryk Nalepa, jednak sztab szkoleniowy zdecydował się postawić na Tomasa Docekala. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Piast szybko objął prowadzenie, bo już w 9. minucie właśnie za sprawą czeskiego napastnika. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Zaraz na początku drugiej połowy w 47. minucie do wyrównania doprowadził Fredrik Gulbrandsen po szybkiej kontrze drużyny norweskiej. Piłkarze Piasta odpowiedzieli momentalnie. W 52. minucie błąd bramkarza wykorzystał Gediminas Paulauskas i umieścił piłkę w bramce. Wynik podwyższył Tomasz Bzdęga ładnym strzałem z 20. metrów w 85 minucie. Piłkarze norwescy grali do końca i udało im się zmniejszyć rozmiary porażki. Już w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym gola strzelił Bassey.

Miejsce meczu: La Manga
Skład wyjściowy Piast: Szmatuła, Lisowski, Buryan, Krzycki, Paulauskas, Pietrzak, Alvaro, Bzdęga, Zganiacz, Świątek, Docekal.

Lillestrom SK: Stefán Logi Magnússon, Jesper Westerberg, Isak Scheel, Frode Kippe, Stian Ringstad, Erling Knudtzon, Ruben Gabrielsen (66' Guy Toindouba), Erik Midtgarden (75' Effiom Otu Bassey), Ohi Omoijuanfo (66' Mathis Bolly), Nicolay Solberg (66' Pálmi Rafn Pálmason), Fredrik Gulbrandsen.

Bramki:
9' Tomas Docekal
47'
Fredrik Gulbrandsen
52' Gediminas Paulauskas
85' Tomasz Bzdęga
95' Effiom Otu Bassey