Djurdjević: Przerwa nam się przyda

01

- Walczyliśmy do końca o drugiego gola, ale się nie udało. Teraz mamy dwa tygodnie przerwy, która bardzo nam się przyda - powiedział trener Lecha Ivan Djurdjević po meczu z Piastem Gliwice.

W sobotnim starciu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy poznaniacy zremisowali z Niebiesko-Czerwonymi 1-1. - Uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Zwłaszcza w pierwszej połowie byliśmy drużyną, która kontrolowała grę. Strzeliliśmy bramkę i chcieliśmy podwyższyć na 2-0 - przyznał opiekun Kolejorza.

W drugiej części gry lepiej spisywali się podopieczni Waldemara Fornalika. Gliwiczanie częściej utrzymywali się przy piłce, wyrównali i mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. - Po przerwie dalej chcieliśmy utrzymywać się przy piłce, ale oddaliśmy inicjatywę. Nie graliśmy w ten sam sposób, co w pierwszej połowie. Piast miał okazje, ale my również - dodał.

Ostatecznie ani Lech, ani Piast nie zdobył drugiego gola, choć obie strony miały ku temu okazje. Niebiesko-Czerwoni trafili nawet do siatki, ale sędzia anulował trafienie Joela Valencii po wideoweryfikacji. - Mogliśmy ten mecz zarówno wygrać, jak i przegrać. Remis jest dobry, choć uważam, że byliśmy lepszym zespołem. Trzeba to jednak przekładać na bramki. Walczyliśmy do końca o drugiego gola, ale się nie udało. Teraz mamy dwa tygodnie przerwy, która bardzo nam się przyda - zakończył Ivan Djurdjević.