Dinamo Zagrzeb - Piast Gliwice 2-1

29
sty
W trzecim sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice przegrał z Dinamem Zagrzeb 1-2. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Radosław Murawski.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando zawodników Dinama, którzy oddali kilka groźnych strzałów zza pola karnego. Żaden nie zaskoczył jednak dobrze dysponowanego Dobrivoja Rusova. Dopiero przed przerwą Słowaka zdołał pokonać Lovren. Dobo intuicyjnie zbił piłkę na słupek, a ta po strzale z rzutu wolnego zmieniła kierunek i uderzyła w mur. Przy dobitce nasz bramkarz był już bez szans.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się lepiej dla Niebiesko-Czerwonych. Piast rozpoczął grę wysokim pressingiem i szybko przyniosło to pozytywny skutek. Po jednej z akcji gliwiczan piłka trafiła pod nogi Radka Murawskiego, a ten nie zastanawiając się długo oddał mocny strzał na bramkę Dinama. Futbolówka uderzyła w słupek, a następnie wpadła do bramki.

Gdy wydawało się, że gliwiczanie kontrolują przebieg spotkania, goście wyprowadzili groźną kontrę, która zakończyła się rzutem rożnym. Stały fragment gry został skutecznie rozegrany przez Chorwatów i akcję strzałem głową wykończył Henriquez.

Piast miał jeszcze swoje okazję w ostatnich minutach, ale niestety brakowało skuteczności.