Derby na remis. Piast II Gliwice - Górnik II Zabrze 1-1

21
mar

Drużyny przed tym spotkaniem dzieliło 14 punktów i 10 miejsc w tabeli. Mecz pomiędzy Piastem II Gliwice i Górnikiem II Zabrze rozegrany został na stadionie przy ul. Lekarskiej w Ostropie.  Zacięte spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Zawodnicy obydwu drużyn stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Było dużo twardej, męskiej gry. Sędzia podyktował 2 rzuty karne - z czego na bramkę zamieniono tylko jednego z nich piłkarze Górnika.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia Mateja Izvolta, który wszedł w pole karne i zdobył bramkę dającą Piastowi prowadzenie. Trwało ono jedynie do 10. minuty, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla rezerw Górnika Zabrze. 12. minuta to próba strzału Ciechańskiego. Uderzenie jednak minęło bramkę przeciwnika o kilka metrów. W 26. minucie bliscy pokonania Szumskiego byli z kolei piłkarze gości. W 35. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Piasta po ładnej zespołowej akcji i faulu na Kwaśniewskim. Do piłki podszedł Tomas Docekal, lecz jego strzał został obroniony.

Początek drugiej połowy to nieuporządkowana i chaotyczna gra z obu stron. W 59. minucie groźny strzał oddali zawodnicy Górnika. Widać było dużo twardej gry w środku pola. Piast sporadycznie konstruował akcje ofensywne i koncentrował się na defensywie. Wreszcie w 72. minucie Nieves wyłuskał piłkę w okolicach pola karnego przeciwnika i zagrał ją wzdłuż linii do Ciechańskiego, a ten nie wykorzystał  stuprocentowej sytuacji i posłał piłkę obok bramki strzeżonej przez Loskę. Od 76. minuty po czerwonej kartce dla Teichmana Piast grał z przewagą jednego zawodnika, dlatego Piast rzucił się do ataku. W 86. minucie Jakub Dankowski został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. W 87. minucie przed kolejną szansą pokonania bramkarza gości stanął Ciechański, jednak i tym razem jego strzał głową minął bramkę zabrzan. Piast dążył do objęcia prowadzenia do ostatnich minut jednak pomimo szaleńczych ataków ta sztuka się im nie udała i mecz zakończył się remisem.

Piast II Gliwice - Górnik II Zabrze 1-1 (1-1)

1-0 – Izvolt, 3 min.

1-1 – Cerimagic(k.), 11 min.

Piast II Gliwice: Szumski - Kwaśniewski, Docekal, Nieves, Paskuda, Budzik(76 min. Niemiec) - Jonda, Kubik, Hałgas(49 min. Czekański), Izvolt - Ciechański,

Rezerwa: Cifuentes, Czogała, Klimek, Niemiec, Czekański

Górnik II Zabrze: Loska – Słodowy, Teichman, Rutkowski, Król(90+1 min. Weremko) - Dankowski, Bartusiak, Celimagic(90+3 min. Kudryk), Furgacz(83 min Piasecki) - Kucza, Papis(78 min. Otwinowski)

Rezerwa: Michalski, Otwinowski, Werenko, Piasecki, Kudryk, Konieczny