Debiut Pyrki w młodzieżowej kadrze Polski

08

Arkadiusz Pyrka zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 19. Piłkarz Piasta Gliwice rozegrał 68 minut w Biało-Czerwonych barwach w meczu towarzyskim przeciwko Danii. Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 1-3 (0-3).

Pomocnik Piasta Gliwice rozegrał 68 minut w towarzyskim spotkaniu Reprezentacji Polski U-19 przeciwko rówieśnikom z Danii. Rywalizacja rozpoczęła się niefortunnie dla Biało-Czerwonych, bowiem już w trzeciej minucie Mads Kristian Hansen strzelił pierwszego gola mocnym strzałem przy krótkim słupku. Przewaga Duńczyków była wyraźna czego skutkiem były jeszcze dwa trafienia w pierwszej połowie. Arkadiusz Pyrka, który zaczął mecz od pierwszej minuty starał się być aktywny po prawej stronie boiska, jednak dobrze zorganizowany rywal skutecznie przerywał ofensywne zapędy podopiecznych Jacka Magiery. Druga połowa w wykonaniu Biało-Czerwonych wyglądała już zdecydowanie lepiej, o czym może świadczyć zdobyta bramka przez Dawida Kocyłę, która zmieniła wynik na 1-3. Taki też rezultat utrzymał się do końca meczu.

Po zakończeniu spotkania odbyła się jeszcze seria rzutów karnych, na które selekcjonerzy obu reprezentacji umówili się przed rywalizacją towarzyską. W konkursie jedenastek ponownie lepsi byli Duńczycy (4-5).

Reprezentacja Polski zmierzy się ponownie z Danią jeszcze w drugim meczu towarzyskim, które zaplanowane jest na poniedziałek, 12 października o godzinie 13:00 w Świnoujściu.

8 października 2020, Kołobrzeg
Polska U-19 - Dania U-19 1-3 (0-3)
0-1 - Hansen, 3 min.
0-2 - Chukwuani, 20 min.
0-3 - Kvistgaarden, 44 min.
1-3 - Kocyła, 76 min.

Polska: Neugebauer (46. Kobylak) - Bejger, Krzyżak (46. Peda), Niewiadomski - Pyrka (68. Iskra), Biegański (46. Dudziński), Kałuziński (77. Ratajczyk), Szelągowski (84. Zynek), Rakoczy - Marchwiński, Buksa (46. Kocyła).

Dania: Aegidius - Voss (69. Haahr), Kristensen (77. Obbekjaer), Lund Hansen, Ostrom (69. Hannesbo) - Sorensen (77. Boving Vick), Hansen, Chukwuani (69. Bjerrum Jensen) - Bech (69. Lykkegaard), Kvistgaarden (77. Christensen), Simsir (69. Lind).