Damian Kądzior w jedenastce 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy!

13

Damian Kądzior drugi raz z rzędu znalazł się w jedenastce najlepszych zawodników kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy! W minioną sobotę pomocnik Piasta zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty w derbowym starciu z Górnikiem Zabrze.

Sobotnia rywalizacja Piast Gliwice z Górnikiem Zabrze dostarczyła kibicom wielu emocji. W tym spotkaniu aż sześciokrotnie piłka lądowała w siatce. Niebiesko-Czerwoni bardzo szybko objęli prowadzenie i już po piętnastu minutach wygrywali 2-0. Przy obu trafieniach swój udział miał Damian Kądzior, który zaliczył dwie asysty. Niestety pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 2-2. W drugiej części spotkania ponownie do głosu doszli Niebiesko-Czerwoni, a w szczególności Damian Kądzior. Pomocnik Piasta do dwóch asyst dopisał swoją drugą bramkę w tym sezonie. Ostatecznie spotkanie po dramatycznej końcówce zakończyło się wynikiem 3-3.

Damian Kądzior uzbierał w tym sezonie już dwie bramki i pięć asyst. Sześciokrotny reprezentant Polski drugi raz z rzędu znalazł się w jedenastce najlepszych zawodników, a w obecnym sezonie może pochwalić się już trzema takimi wyróżnieniami. W spotkaniu z Górnikiem Zabrze przebiegł najwięcej spośród wszystkich zawodników na boisku (11,31 km) i wykonał najwięcej sprintów (14).