Czwarty gol Parzyszka - statystyki #PIAŚLĄ

04

W piątkowym spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław 2-0 (1-0). Warto spojrzeć na ten mecz z perspektywy statystyk.

Podopieczni Waldemara Fornalika zdominowali pierwszy kwadrans rywalizacji, w którym mieli większe posiadanie piłki oraz oddali więcej strzałów na bramkę rywali. Starania Niebiesko-Czerwonych szybko przyniosły pozytywny rezultat, ponieważ już w 4. minucie Piotr Parzyszek trafił do siatki i otworzył wynik spotkania.

W dalszej części meczu dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Śląska. To przełożyło się na liczbę podań, których wrocławianie wykonali więcej. Pod względem strzałów był remis, ale Niebiesko-Czerwoni uderzali celniej i to oni ostatecznie wygrali.

Jednym z wyróżniających się zawodników w tym spotkaniu był Piotr Parzyszek. Napastnik Piasta przebywał na boisku przez 75 minut i w tym czasie zdobył bramkę oraz zanotował asystę. Dla 25-latka było to czwarte trafienie w tym sezonie.

Oprócz tego, Parzyszek zapisał na swoim koncie 17 wygranych pojedynków, z czego 11 w powietrzu. 25-latek zanotował również 75% dokładności podań (18/24).

Podczas piątkowego spotkania Piotr Parzyszek przebiegł łącznie 9,09 km, a jego maksymalna prędkość wyniosła 28,55 km/h. 25-letni napastnik wykonał również dziewięć sprintów oraz 54 szybkie biegi.

Jego dobra dyspozycja przełożyła się na Instat Index, który wyniósł 354. To najwyższy wynik spośród wszystkich zawodników, którzy wystąpili w inauguracyjnym meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy.