Czerwiński i Kądzior w jedenastce 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

16

Sobotnia wygrana w Krakowie zapewniła dwa indywidualne wyróżnienia dla piłkarzy Piasta Gliwice. W jedenastce najlepszych zawodników 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy znaleźli się Jakub Czerwiński i Damian Kądzior.

W sobotnie popołudnie Niebiesko-Czerwoni pokonali w meczu wyjazdowym Cracovię 1-0. Jedyną bramkę zapewniającą upragnione zwycięstwo zdobył powracający na ekstraklasowe boiska, Jorge Felix. Idealnym dośrodkowaniem popisał się Damian Kądzior, który asystował przy trafieniu Hiszpana. Do końca spotkania blok defensywny z Jakubem Czerwińskim na czele bronił dostępu do bramki i zdołał zachować czyste konto.

Mecz z Cracovią był dla Damian Kądziora pierwszym spotkaniem w wyjściowej jedenastce. Skrzydłowy Piasta na początku sezonu zmagał się z kontuzją i w ostatnich tygodniach wracał do optymalnej formy. W sobotnim spotkaniu spędził na boisku 81 minut i zaliczył swoją pierwszą asystę w obecnych rozgrywkach. Sześciokrotny reprezentant Polski w minionym sezonie był czołową postacią w grze ofensywnej Piasta Gliwice. Zdobył siedem bramek i zanotował osiem asyst.

Kapitan Piasta Gliwice od początku sezonu nie opuścił ani jednej minuty. W meczu z Cracovią dyrygował obroną, która zdołała zachować czyste konto. Jakub Czerwiński przebiegł w tym spotkaniu 9,24 km, a jego maksymalna prędkość biegu wynosiła 31,31 km/h. W zeszłym sezonie stoper Niebiesko-Czerwonych był dwukrotnie wyróżniony miejscem w jedenastce kolejki.