Czerwiński i Kądzior w jedenastce 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

22
lut

W meczu 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Niebiesko-Czerwoni odnieśli kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Piłkarze Piasta Gliwice pewnie wygrali ze Śląskiem Wrocław 3-1, a za dobrą postawę w tym spotkaniu wyróżnieni zostali Jakub Czerwiński i Damian Kądzior, którzy znaleźli się w jedenastce kolejki minionej serii gier.

Po bardzo dobrym występie w Płocku i zwycięstwie z tamtejszą Wisłą gliwiczanie wybrali się na kolejny mecz wyjazdowy. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika potwierdzili dobrą formę z ostatniego tygodnia i pewnie wygrali ze Śląskiem Wrocław 3-1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobywali Damian Kądzior, Kamil Wilczek oraz Patryk Janasik, który trafił do własnej siatki.

W sobotnim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław Jakub Czerwiński zaliczył bardzo dobry występ w obronie. Wygrał dziesięć z dwunastu pojedynków z rywalami, co dało mu 83 procentową skuteczność. Środkowy obrońca Piasta wykonał 32 celne podania i zaliczył cztery udane odbiory. W drugiej połowie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale jego strzał z główki był niecelny.

W starciu ze Śląskiem bardzo dobry występ zaliczył również Damian Kądzior. W 16. minucie popisał się skutecznym strzałem głową, otwierając wynik rywalizacji, a w doliczonym czasie pierwszej połowy posłał długie podanie do Kamila Wilczka, który po efektownym rajdzie podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych. Skrzydłowy Piasta przebiegł 11,48 kilometrów i był to najdłuższy dystans ze wszystkich zawodników na boisku. Ponadto osiągnął najwyższy Instat Index (290), czyli współczynnik wszystkich boiskowych działań.

Zarówno Jakub Czerwiński, jak i Damian Kądzior zostali wyróżnieni za swoją dobrą postawę w sobotnim meczu i znaleźli się w najlepszej jedenastce 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.