CLJ: Piast - Arka 2-2. Udana pogoń!

09

W sobotnim spotkaniu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Piast Gliwice zremisował przed własną publicznością z Arką Gdynia 2-2 (0-1). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Bartosz Pańtak i Adam Tymiński.

Wpis na listę strzelców

0-1 - Dawid Blok wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i otworzył wynik rywalizacji.
0-2 - Marcel Ziemann wygrał pojedynek w powietrzu w polu karnym Piasta i pokonał Michała Bodysa uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
1-2 - Sebastian Pociecha dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, gdzie walkę o piłkę wygrał Bartosz Pańtak, który uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza gości.
2-2 - Adam Tymiński wyprzedził obrońców i wbiegł z piłką w pole karne, a następnie oddał mocny strzał pod poprzeczkę i wyrównał stan rywalizacji.

Spotkanie w skrócie
- Szybko strzelona bramka ustawiła nieco przebieg pierwszej połowy. Goście cofnęli się do defensywy, a grę kontrolowali gospodarze, którzy dążyli do wyrównania. Niebiesko-Czerwoni mieli swoje sytuacje, ale brakowało wykończenia. Okazje do strzelenia gola mieli m.in. Adam Tymiński oraz Mateusz Kasprzyk.
W drugiej częśći gry podopieczni Jarosława Wójcika wciąż dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich.
W 55. minucie Kacper Marcinkowski wbiegł z piłką w pole karne, ale jego uderzenie obronił bramkarz Arki. Chwilę później Michał Rakowiecki strzelił zza pola karnego, ale zbyt lekko, aby pokonać Kacpra Krzepisza. Skuteczniejsi byli zawodnicy gości, którzy w 58. minucie podwyższyli swoje prowadzenie ze stałego fragmentu gry.
W końcówce spotkania piłkarze Piasta przycisnęli i zdołali doprowadzić do remisu.

Z perspektywy kibica
- Mecz został rozegrany na stadionie przy ulicy Lekarskiej 5 w Gliwicach.
- Na trybunach pojawiło się około 100 widzów.

Poza obiektywem
- W porównaniu do meczu ostatniego meczu w składzie Piasta nastąpiła jedna zmiana. Od pierwszej minuty na murawę wybiegł Remigiusz Borkała, który zastąpił Adama Witoszka.
- Kolejnym rywalem podopiecznych Jarosława Wójcika będzie Śląsk Wrocław.