Chrapek i Konczkowski w jedenastce 21. kolejki PKO Ekstraklasy!

15
lut

Piast Gliwice w spotkaniu 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy pokonał na wyjeździe Wisłę Płock 2-0. Wygrana z Nafciarzami przyniosła indywidualne wyróżnienia dla Martina Konczkowskiego oraz Michała Chrapka, którzy trafili do jedenastki tej serii gier.

Piłkarze Niebiesko-Czerwonych nie mieli zbyt wiele czasu na regenerację po wyczerpującym 120-minutowym meczu i rzutach karnych w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski, ponieważ już w niedzielę przyszło im się mierzyć w lidze z Wisłą Płock. Gliwiczanie podrażnieni ostatnimi niepowodzeniami od samego początku rywalizacji szturmem ruszyli na rywali, co mogło przynieść prowadzenie już w 4. minucie, lecz strzał z rzutu karnego został obroniony przez Krzysztofa Kamińskiego, golkipera gospodarzy. Bramki padły dopiero w drugiej połowie spotkania. Swoje pierwsze gole w bieżących rozgrywkach zapisali Kamil Wilczek oraz Martin Konczkowski. Ten ostatni jako jeden z dwóch piłkarzy Piasta znalazł się wśród najlepszych zawodników 21. serii gier PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Martin Konczkowski otworzył wynik rywalizacji w 64. minucie meczu, skutecznie dobijając strzał Michała Chrapka odbity od poprzeczki. Prawy obrońca gliwiczan osiągnął najwyższy Instat Index (282), czyli współczynnik wszystkich boiskowych działań. Poza zdobyciem bramki "Konczi" był autorem dwóch kluczowych podań. Wszystkie jego dogrania piłek zostały wyliczone na poziome 81 proc. dokładności. Do wymienionych osiągnięć należy dodać trzy odzyskane piłki.

Z dobrej strony na boisku pokazał się także Michał Chrapek. Środkowy pomocnik był głównym motorem napędowym ataków Piasta w starciu z Nafciarzami i był "zamieszany" we wszystkie groźne sytuacje, jakie stworzyli Niebiesko-Czerwoni. To po jego strzale i zatrzymaniu piłki ręką przez Piotra Tomasika gliwiczanie mieli rzut karny. To również po jego uderzeniu otworzyła się szansa dla Martina Konczkowskiego do posłania piłki do siatki i wreszcie także po podaniu Michała Chrapka w 68. minucie meczu bramkę zdobył Kamil Wilczek.

Pomocnik Piasta spędził na boisku 78 minut. W tym czasie poza wspomnianą asystą Michał Chrapek oddał dwa celne strzały, podawał z dokładnością 85 proc., a także zanotował dwa udane dryblingi. Nie do przecenienia jest również praca, jaką zawodnik wykonał w defensywie. W efekcie udało się dwukrotnie odebrać piłkę przeciwnikowi i w sześciu przypadkach odzyskać futbolówkę dla zespołu z Gliwic.

Wszystkim Niebiesko-Czerwonym gratulujemy świetnego meczu, nominacji do jedenastki kolejki. Życzymy jednocześnie kolejnych świetnych wyników!