Cenne minuty oraz kontuzja Pyrki. Bilans występów w kadrach narodowych

16

Pełne 90 minut w meczu eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Jakuba Holubka oraz kwadrans gry i zejście z boiska z powodu urazu szczęki i nosa Arkadiusza Pyrki w starciu z Rumunią. Tak w skrócie prezentują się najważniejsze informacje z udziałem Niebiesko-Czerwonych podczas dobiegającej końca przerwie na mecze reprezentacji.

Arkadiusz Pyrka rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski U-20 z Rumunią. Biało-Czerwoni przegrali to spotkanie 1-2, a skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych był zmuszony opuścić boisko już w 16. minucie z powodu kontuzji. - Wydaje mi się, że nie było w tym złośliwości. Sztab medyczny był z nim w dwóch szpitalach. Było robione między innymi badanie tomografem, by wykluczyć inne problemy niż złamany nos i szczęka. Został zaopiekowany jeszcze w Rumunii. Także szkoleniowiec rywali dopytywał się o stan zdrowia Arka – zapewniał trener Miłosz Stępiński w rozmowie opublikowanej na kanale laczynaspiłka.pl.

Wśród powołanych na to spotkanie był również Wojciech Kamiński, piłkarz Piasta, który aktualnie jest zawodnikiem wypożyczonym do Zagłębia Sosnowiec. "Kamyk" nie otrzymał jednak szansy gry.

Swoje minuty dostał z kolei Jakub Holubek, który znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Słowacji w meczu ze Słowenią w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu. Nasi południowi sąsiedzi zremisowali to spotkanie 2-2, a lewy obrońca Piasta Gliwice rozegrał pełne 90 minut.

Z kolei w drugim meczu eliminacyjnym Słowacy grali na wyjeździe z Maltą. Podopieczni Stefana Tarkovicia wygrali wysoko aż 6-0, a Jakub Holubek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Powołanie na mecze reprezentacyjne Biało-Czerwonych do lat 21 otrzymał jeszcze Ariel Mosór, ale ostatecznie obrońca Piasta Gliwice, który nie tak dawno powrócił do zdrowia po urazie jakiego doznał, po konsultacji z trenerami pozostał w klubie i razem z resztą drużyny przygotowywał się do wznowienia rozgrywek ligowych. Podopieczni Macieja Stolarczyka rozegrali dwa świetne spotkania eliminacyjne do młodzieżowych mistrzostw Europy. Najpierw pokonali Niemcy 4-0, a następnie jeszcze wyżej wygrali z reprezentacją Łotwy, bo aż 5-0.