Carillo: Każdy punkt jest na wagę złota

25
lut

- Mieliśmy swoje sytuacje, ale nie przyniosły one efektu. Każdy punkt jest jednak na wagę złota - powiedział trener Wisły Kraków Joan Carillo.

W spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła zremisowała z Piastem 0-0. Dla krakowskiego zespołu to trzeci mecz bez porażki z rzędu. - Można powiedzieć, że ten mecz był wyrównany. To nic dziwnego na tym etapie rozgrywek, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że każdy punkt jest na wagę złota. Obie drużyny chciały wygrać, stąd też ten remis - stwierdził opiekun Białej Gwiazdy.

Wisła Kraków była częściej przy piłce, ale więcej sytuacji stworzyli sobie Niebiesko-Czerwoni. Blisko trafienia do siatki byli m.in. Mateusz Szczepaniak oraz Tomasz Jodłowiec. - W pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu, ale mieliśmy mało sytuacji. Po przerwie kontrola była po stronie rywali... Mieliśmy swoje sytuacje, ale nie przyniosły one efektu. Myślę, że szala zwycięstwa mogła przechylić się na każdą ze stron - dodał.

- Nie podobało mi się, że w drugiej połowie nie kontrolowaliśmy wydarzeń na boisku, ale to było spowodowane tym, że się otworzyliśmy i więcej ryzykowaliśmy... bo w każdym spotkaniu walczymy o zwycięstwo - przyznał trener Wisły.

W 90. minucie czerwoną kartką ukarany został Zoran Arsenić. Środkowy obrońca Białej Gwiazdy zatrzymał szarżującego Michala Papadopulosa. - Trzeba dokładnia przeanalizować tę sytuację. W takich chwilach decydują ułamki sekund i to zawodnik podejmuje decyzję. Czasem ma to dobre, a czasami negatywne skutki. Nie zmienimy tego, ale taki obrót spraw nie pomoże zespołowi - zakończył Joan Carillo.