#byłtakimecz: Śląsk - Piast 3-4

18

Pod hashtagiem #byłtakimecz na naszych kontach w mediach społecznościowych przypominaliśmy wygraną Piast Gliwice ze Śląskiem Wrocław z sezonu 2016/17. Przedstawiamy relację z tego starcia.

- Piast szybko wyszedł na prowadzenie po bramce Gerarda Badii. Po tym golu grę prowadzili piłkarze Śląska. To właśnie gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przełożyło się to na liczbę sytuacji strzeleckich - w pierwszej części gry wrocławianie praktycznie nie zmusili golkipera Niebiesko-Czerwonych do interwencji. W 34. minucie groźnie uderzył Stojan Vranjes, ale jego strzał obronił Lubos Kamenar. Bramkarz WKS-u odbił piłkę przed siebie, ale żaden z zawodników Piasta nie zdołał jej dobić.

- Pierwszy kwadrans po przerwie to prawdziwa wymiana ciosów. Obie drużyny grały bardzo skutecznie, kończąc bramkami niemal wszystkie swoje akcje. Dla Piasta gole zdobyli Uros Korun i ponownie Gerard Badia, a dla Śląska trafiali Robert Pich i Aleksandar Kovacević. Wrocławianie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zagrozić bramce Szmatuły. Niebiesko-Czerwoni dobrze radzili sobie w defensywie i nie dopuszczali WKS-u do strzałów. Podopieczni Dariusza Wdowczyka nastawili się na grę z kontry, a po jednej z nich kolejny raz powiększyli swoją przewagę. W koncówce rywalizacji Śląsk zdobył kontaktowego gola, ale to wszystko na co było stać piłkarzy z Wrocławia - Piast wygrał!

7': Piękne uderzenie Gerarda Badii zza pola karnego i Lubos Kamenar bez szans! Świetny początek Niebiesko-Czerwonych - 0-1!
11': Groźna szarża Joana Romana prawym skrzydłem, ale Hebert zażegnał niebezpieczeństwo udanym wślizgiem.
15': Sasa Żivec ograł obrońcę i wyłożył piłkę przed pole karne do Stojana Vranjesa. Pomocnik Piasta oddał strzał, ale został zablokowany.
17': Joan Roman mocno wstrzelił piłkę w wzdłuż linii bramkowej, ale Jakub Szmatuła trącił ją i uniemożliwił oddanie strzału Łukaszowi Zwolińskiemu. Mogło być groźnie.
25': Michal Papadopulos próbował uderzać zza pola karnego, ale został zablokowany.
28': Strzałem z dystansu odpowiedział Łukasz Madej, jednak pomocnik Śląska nie trafił w bramkę.
32': Odważna próba Kamila Dankowskiego z rzutu wolnego. Obrońca Śląska zdecydował się na uderzenie, ale trafił w boczną siatkę. Jakub Szmatuła nie musiał interweniować.
34': Stojan Vranjes mocno uderzył z dystansu i sprawił sporo kłopotów bramkarzowi gospodarzy. Lubos Kamenar obronił strzał, ale jedynie wybił piłkę przed siebie.

47': Kapitalny początek drugiej połowy! Uros Korun trafił do siatki po precyzyjnym dośrodkowaniu Gerarda Badii z rzutu wolnego 0-2!
52': Robert Pich uderzył zza pola karnego, ale Jakub Szmatuła nie miał problemów ze złapaniem piłki.
53': Niecelny strzał Sasy Żiveca. Słoweniec próbował zaskoczyć Lubosa Kamenara, ale bramkarz Śląska nie musiał interweniować.
56': Kontatkowego gola dla miejscowych zdobył Aleksandar Kovacević. Pomocnik Śląska uderzył nie do obrony z rzutu wolnego 1-2.
56': Szybka odpowiedź Niebiesko-Czerwonych! Gerard Badia dostał dokładne podanie od Sasy Żiveca i trafił do siatki sprytną podcinką! Hiszpan podwoił swój dorobek strzelecki i tym samym podwyższył prowadzenie Piasta - 1-3!
58': Łukasz Zwoliński zagrał do Roberta Picha, a Słowak płaskim strzałem pokonał Jakuba Szmatułę - 2-3.

62': Sasa Żivec miał dobrą okazję, ale piłka po jego strzale minęła słupek.
71': Kapitalna bramka Gerarda Badii po podaniu Macieja Jankowskiego! Hiszpan skompletował hattricka świetnym uderzeniem z linii pola karnego - 2-4!
86': Joan Roman dośrodował w pole karne, a tan walkę o górną piłkę wygrał Pich, który głową umieścił ją w siatce 3-4.

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.
- W porównaniu do poprzedniego spotkania w podstawowym składzie Piasta nastąpiły trzy zmiany. Od pierwszej minuty na murawę wybiegli Sasa Żivec, Martin Bukata i Bartosz Szeliga. Na ławce rezerwowych usiedli natomiast Tomasz Mokwa i Michał Masłowski. Natomiast Radosław Murawski nie znalazł się w osiemnastce z powodu kontuzji.
- W składzie Piasta zabrakło także Łukasza Sekulskiego i Edvinasa Girdvainisa. Obaj są kontuzjowani.
- Do meczowej osiemnastki wrócił Maciej Jankowski. Napastnik Niebiesko-Czerwonych walczył ostatnio z chorobą i nie zagrał m.in. w spotkaniu z Wisłą Kraków.
- Piłkarze Piasta wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Edi, trzymaj się!", wyrażającymi wsparcie dla kontuzjowanego Edvinasa Girdvainisa. Reprezentant Litwy przebywa aktualnie w szpitalu.
- Po końcowym gwizdku Hebert oraz Łukasz Madej zostali ukarani czerwonymi kartkami, z kolei Adam Mójta otrzymał żółty kartonik.