#BYŁTAKIMECZ: Piast - Górnik 3-2

04

Pod hashtagiem #byłtakimecz na naszych kontach w mediach społecznościowych przypominaliśmy wygraną Piast Gliwice z Górnikiem Zabrze (3-2) z sezonu 2015/16. Przedstawiamy relację z tego starcia.

- Dużo bramek i jeszcze więcej emocji. Goście dwukrotnie trafili w poprzeczkę, a podopieczni Radoslava Latala zmarnowali kilka stuprocentowych sytuacji. Trudno jednak określić drużynę piłkarsko tego dnia lepszą. Żaden z zespołów nie ustrzegł się także prostych błędów w przyjęciu czy podaniu.

8': Spokojna interwencja Jakuba Szmatuły po strzale Romana Gergela.
17': Radosław Sobolewski dograł do Marcina Urynowicza, a ten oddał strzał bez przyjęcia, ale Jakub Szmatuła był dobrze ustawiony i nie dał się pokonać.
18': Martin Nespor przewrócił się w polu karnym po interwencji Sebastiana Przyrowskiego, ale gwizdek sędziego milczał. Nie było jedenastki.
20': Sasa Żivec otrzymał krótkie podanie od Josipa Barisicia i zdecydował się na strzał! Piast wychodzi na prowadzenie po strzale mocnym uderzeniu Słoweńca - 1-0!
26': Gerard Badia wybiegł na wolne pole i próbował dograć do Sasy Żiveca, ale niestety Mariusz Magiera przeciął jego podanie, odbierając piłkę.
27': Świetna interwencja Jakuba Szmatuły po strzale Łukasza Madeja.
29': Poprzeczka po strzale Radosława Sobolewskiego. Niebiesko-Czerwoni mieli sporo szczęścia.
39': Kapitalna interwencja Jakuba Szmatuły! Bramkarz Piasta obronił uderzenie głową Romana Gergela.
41': Gerard Badia próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale Sebastian Przyrowski nie dał się pokonać.
45+3': Goście mieli dobrą okazję, ale Mariusz Magiera uderzył bardzo niecelnie z rzutu wolnego.

53': Martin Nespor podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych! Czech dopadł do odbitej piłki i wpakował ją do siatki - 2-0!
54': Szybka odpowiedź gości. Kontaktowym trafieniem popisał się Adam Danch, który wykorzystał dośrodkowanie Mariusza Magiery - 2-1.
61': Patrik Mraz dograł do Martina Nespora, a ten sprytnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych - 3-1!
63': Mariusz Magiera skutecznie wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu Sasy Żiveca na Rafale Kurzawie - 3-2.

84': Niecelny strzał głową Heberta.
90+2': Kapitalna interwencja Jakuba Szmatuły! Bramkarz Piasta zatrzymał strzał Bartosza Iwana.

Z perspektywy kibica
- Na trybunach zebrało się ponad 7000 kibiców. Sympatycy gospodarzy stworzyli jednak fantastyczne widowisko, żywiołowo dopingując przez całe spotkanie. Nie obyło się także bez efektownej oprawy.
- W ostatnich rozgrywanych przy Okrzei derbach między Piastem a Górnikiem Zabrze padł remis 2-2.
- W ostatniej chwili do zdrowia wrócił Hebert. To też zdecydowało, że Brazylijczyk znalazł się w wyjściowej jedenastce na to spotkanie.
- Dla Bartosza Szeligi był to pięćdziesiąty mecz w Ekstraklasie.
- Sasa Żivec stał się pięćdziesiątym zawodnikiem, który zdobył bramkę dla Piasta w Ekstraklasie.