#byłtakimecz: Cracovia - Piast 1-5

25

Pod hashtagiem #byłtakimecz na naszych kontach w mediach społecznościowych przypominaliśmy wyjazdową wygraną Piast Gliwice z Cracovią z sezonu 2013/14. Przedstawiamy relację z tego starcia.

- Od początku spotkania gliwiczanie zdominowali to spotkanie, nie dając gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Dużo akcji było przerywanych już w środkowej strefie boiska. Dość powiedzieć, że po dwudziestu minutach gry podopieczni Angela Pereza Garcii prowadzili 2-0.Do końca pierwszej części gry goście nie oddali inicjatywy, taktycznie i technicznie, a także fizycznie dominując nad gospodarzami.

- W drugiej połowie Cracovia jakby chętniej ruszyła do ataku, ale to zostało w pięćdziesiątej ósmej minucie boleśnie zweryfikowane. Mateusz Żytko sfaulował w polu karnym Kamila Wilczka, przez co zobaczył drugą żółtą kartkę. Na dodatek rzut karny na gola zamienił Ruben Jurado. Na kolejne trafienie Niebiesko-czerwoni czekali... pięć minut. W kolejnym fragmencie rywalizacji gliwiczanie nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, a na dodatek w 84. minucie strzelili piątego kola. W doliczonym czasie gry krakowianie zdobyli honorową bramkę za sprawą samobójczego trafienia Adriana Klepczyńskiego.

5': Gerard Badia dośrodkował na głowę Rubena Jurado, ale Hiszpan uderzył nad bramką.
10': Gerard Badia próbował uderzać z dystansu, jednak jego strzał był niecelny.
17': Precyzyjne dośrodkowanie Gerarda Badii z rzutu rożnego do Carlesa Martineza, który zgrał piłkę do Rubena Jurado, a ten wpakował ją do siatki i wyprowadził Piasta na prowadzenie - 0-1!
20': Kamil Wilczek ograł dwóch obrońców, a następnie nie miał problemów z pokonaniem Matko Perdijicia! Asystę przy tym trafieniu zanotował Gerard Badia, który dograł długą piłkę za linię defensywną Pasów - 0-2!

22': Sebastian Steblecki próbował zaskoczyć Dariusza Trelę strzałem z dystansu, ale bramkarz Piasta nie dał się pokonać.
36': Saidi Ntibazonkiza próbował zaskoczyć Dariusza Trelę zza pola karnego, ale bramkarz Piasta nie miał problemów z obroną jego uderzenia.

47': Świetne wyjście z bramki Dariusza Treli! Bramkarz Piasta uprzedził Dawida Nowaka i nie dopuścił go do oddania strzału.
50': Dawid Nowak znalazł się tuż przed bramką Niebiesko-Czerwonych, ale jego strzał głową był niecelny. Piast mógł mówić o sporym szczęściu.
58': W polu karnym faulował Mateusz Żytko, który za swoje przewinienie został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, przez co musiał opuścić boisko. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ruben Jurado, który mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych - 0-3!
63': Kamil Wilczek wykorzystał dobre dośrodkowanie Tomasza Podgórskiego i podwoił swój dorobek strzelecki - 0-4!

84': Kolejne trafienie Niebiesko-Czerwonych! Wojciech Kędziora pewnym strzałem wykorzystał rzut karny - 0-5!
86': Niecelne uderzenie Bartosza Szeligi zza pola karnego.
90+1': Honorowy gol dla Cracovii. Niefortunnym zagraniem popisał się Adrian Klepczyński, który trafił do własnej bramki - 1-5.

- Mecz odbył się na Stadionie Cracovii, mieszczącym się przy ulicy Józefa Kałuży.
- Na trybunach pojawiło się ponad pięć tysięcy widzów.
- Dla Angela Pereza Garcii było to pierwsze spotkanie na ławce trenerskiej Niebiesko-Czerwonych.