#byłtakimecz: Bełchatów - Piast 1-3

02
maj

Pod hashtagiem #byłtakimecz na naszych kontach w mediach społecznościowych przypominaliśmy wyjazdową wygraną Piast Gliwice z GKS-em Bełchatów z sezonu 2012/13. Przedstawiamy relację z tego starcia.

2': Pierwsza sytuacja Niebiesko-Czerwonych, ale Adam Stachowiak dobrze wyszedł z bramki i obronił strzał Adriana Sikory.
7': Bardzo dobra interwencja Dariusza Treli! Bramkarz Piast obronił strzał Pawła Buzały, który uderzył z okoliczy szesnastego metra.
11': Paweł Oleksy przedarł się lewym skrzydłem i dograł w pole karne, gdzie czekał Adrian Sikora. Napastnik Piasta oddał strzał, ale nieczysto trafił w piłkę i nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.
15': Damian Zbozień oddał strzał głową po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego z rzutu wolnego. Piłka jednak przeleciała nad bramką.
17': Łukasz Wroński dograł do Piotra Witasika, który zdecydował się na strzał z powietrza, ale nie trafił w bramkę.
20': Miejscowi wyszli na prowadzenie po bramce Pawła Buzały. Napastnik GKS-u wykorzystał dobre podanie Łukasza Madeja i trafił do siatki z około dziesięciu metrów - 1-0.
26': Skuteczna interwencja Dariusza Treli na przedpolu. Bramkarz Piasta wypiąstkował piłkę i nie dopuścił rywala do oddania strzału.
31': Paweł Buzała zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale uderzył niecelnie.
38': Piękne uderzenie Tomasza Podgórskiego z rzutu wolnego i mamy remis - 1-1!

50': Dobre podanie Tomasza Podgórskiego do Wojciecha Kędziory, a ten przyjął piłkę, a następnie wyłożył ją Adrianowi Sikorze, który umieścił ją w siatce - 1-2!
60': Druga bramka Tomasza Podgórskiego! Kapitan Piasta uderzył precyzyjnie z okolicy szesnastego metra i podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych - 1-3!

64': Piłka w bramce gospodarzy po strzale Wojciecha Kędziory, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Nie ma gola.

- Mecz odbył się na stadionie GIEKSA Arena, mieszczącym się przy ul. Sportowej w Bełchatowie.
- Na trybunach pojawiło się 1200 widzów.
- W 90. minucie na murawie pojawił się Radosław Murawski, dla którego był to debiut w barwach Niebiesko-Czerwonych.