Był taki mecz: Piast z Lechem jak równy z równym

28
lut

Pierwszy mecz Piasta Gliwice z Lechem Poznań odbył się 21 września 2008 roku. Wtedy Lech - po golu Zlatko Tanevskiego - pokonał Piasta 1-0.

Spotkanie było dosyć wyrównane, choć więcej do powiedzenia miał Lech Poznań. I pierwsza połowa ubiegła pod ich dyktando, co zresztą potwierdził gol z czternastej minuty. Piotr Reiss dograł z rzutu wolnego, a najwyżej w polu karnym gości wyskoczył Zlatko Tanevski, który celną "główką" nie dał szans golkiperowi Piasta. W drugiej połowie gliwiczanie jakby z większą ochotą atakowali gospodarzy, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
1:0 - Tanevski, 14 min.

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Tanevski, Wilk - Bandrowski, Murawski, Injac - Reiss (63. Stilić), Rengifo, Lewandowski (82. Cueto).
Trener Franciszek Smuda.

Piast: Kasprzik - Nowak, Banaś, Glik, Michniewicz - Kaszowski, Szczyrba (78. Andraszak), Muszalik (73. Prędota), Krzycki, Radzewicz (69. Chylaszek) - Koczon.