Brzęczek: Piast wykorzystał nasz błąd

28

- Chcieliśmy zdobyć drugiego gola, ale zostaliśmy za to skarceni. Byliśmy źle ustawieni, przeciwnik to wykorzystał i wyszedł na prowadzenie - powiedział trener Wisły Płock Jerzy Brzęczek.

W 14. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Wisłą Płock 2-1. To była pierwsza wygrana Niebiesko-Czerwonych pod wodzą Waldemara Fornalika. - Przede wszystkim gratuluję trenerowi Fornalikowi zwycięstwa - przyznał opiekun Nafciarzy. - Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy zbyt mało agresywni i graliśmy za daleko od przeciwnika. To spowodowało, że straciliśmy bramkę, a mogliśmy stracić ich więcej, bo Piast mógł podwyższyć - dodał.

Po zmianie stron goście zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Jose Kante. Niebiesko-Czerwoni przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zdobyli drugiego gola. - Po przerwie graliśmy lepiej i dlatego udało nam się wyrównać. Chcieliśmy zdobyć drugiego gola, ale zostaliśmy za to skarceni. Byliśmy źle ustawieni, przeciwnik to wykorzystał i wyszedł na prowadzenie. Poźniej chcieliśmy jeszcze wyrównać, ale Piast cofnął się i czekał na konratak. Jest w tym dobry, dzięki czemu stworzył sobie jeszcze kilka strzeleckich okazji - stwierdził trener Wisły Płock.

Przed spotkaniem Nafciarze zajmowali piąte miejsce w ligowej tabeli. - Wiemy o co walczymy i w jakim miejscu jesteśmy. Patrząc na naszą postawę w tym spotkaniu, to w kolejnych meczach musimy poprawić grę - zakończył Jerzy Brzęczek.