Bruk-Bet - Piast 2-1. ZVARiowany mecz...

05

W niedzielnym spotkaniu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1-2 (0-0). Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michal Papadopulos.

Wpis na listę strzelców

1-0 - Łukasz Piątek skutecznie wykorzystał rzut karny, podyktowany po wideoweryfikacji i zagraniu ręką Dario Rugasevicia.
1-1 - Michal Papadopulos trafił do siatki po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełło.
2-1 - Bartosz Śpiączka ustalił wynik rywalizacji uderzeniem głową.

Spotkanie w skróce
W pierwszym fragmencie meczunie za dużo się działo. Gospodarze oddali dwa niecelne strzały z dystansu, ale Dobrivoj Rusov nie musiał interweniować, ponieważ były one niecelne. Lepszą okazję stworzyli sobie Niebiesko-Czerwoni. W 24. minucie Joel Valencia wbiegł w pole karne i wyszedł sam na sam z Janem Muchą. Bramkarz Bruk-Betu okazał się jednak lepszy i wybił piłkę na rzut rożny.
W 32. minucie miejscowi odpowiedzieli po stałym fragmencie gry. Pojedynek główkowy w polu karnym wygrał Bartosz Szeliga, jednak jego strzał obronił Rusov. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz Piasta musiał ponowanie interweniować. Tym razem na uderzenie z dystansu zdecydował się Szymon Pawłowski, ale Rusov nie dał się pokonać.
W 64. minucie dobrą okazję stworzył Mateusz Mak. Skrzydłowy Piasta wbiegł w pole karne, ograł obrońcę i oddał strzał w długi róg, jednak nie trafił w światło bramki. Chwilę później w polu karnym faulowany był Maciej Jankowski i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Michal Papadopulos, ale jego strzał obronił Jan Mucha. Lepszą skutecznością popisał się Łukasz Piątek, który w 83. minucie otworzył wynik rywalizacji. Piast dążył do wyrównania. Ta sztuka udała się dopiero w doliczonym czasie gry. To był jednak za mało, ponieważ chwilę później Bruk-Bet ponownie trafił do siatki.

Z perspektywy kibica
- Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.
- Na trybunach pojawił się 2612 widzów.

Poza obiektywem
- Trener Waldemar Fornalik wystawił taki sam skład, jak w spotkaniu z Wisłą Płock.
- W 12. minucie trener Waldemar Fornalik musiał dokonać wymuszonej zmiany. Boisko opuścił Marcin Pietrowski, a jego miejsce zajął Mateusz Mak.
- W składzie Bruk-Betu wystąpił były zawodnik Piasta Bartosz Szeliga. Na ławce Słoni usiadł natomiast Dariusz Trela, który w przeszłości również reprezentował Niebiesko-Czerwonych.
- Michal Papadopulos otrzymał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i tym samym w następnym spotkaniu będzie musiał pauzować.