Brosz: Trzeba dać sobie szanse

03
lis

- Chcieliśmy takich okazji stworzyć sobie cztery lub pięć, a nie jedną, bo trzeba dać sobie szanse. To właśnie za to jesteśmy na siebie źli - przyznał Marcin Brosz na pomeczowej konferencji prasowej.

W niedzielnym meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik zremisował na swoim stadionie z Piastem 1-1. W tym spotkaniu padły tylko dwie bramki, choć okazji do zdobycia kolejnych nie brakowało z obu stron. - Dla nas kluczowe było ostatnie 25 minut. Wiedzieliśmy, że zrobi się wtedy więcej miejsca na boisku i będziemy mogli to wykorzystać - powiedział opiekun Trójkolorowych.

Pod koniec spotkania zabrzanie trafili do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał gola. - Mieliśmy groźną sytuację, ale był spalony... Chcieliśmy takich okazji stworzyć sobie cztery lub pięć, a nie jedną, bo trzeba dać sobie szanse. To właśnie za to jesteśmy na siebie źli. Chcieliśmy wygrać i zostawić w Zabrzu trzy punkty - dodał.

Więcej działo się w drugiej części gry. W pierwszej połowie było widać, że obie drużyny nie chciały popełnić błędu. - Odpowiedzialność za wynik robi swoje. To ważne spotkania, bo mieszkamy koło siebie i są to bezpośrednie starcia drużyn z regionu. Chcieliśmy od początku grać tak, jak w drugiej połowie - zakończył Marcin Brosz.