Bezbramkowy remis rezerw

22

W sobotnie popołudnie na obiekcie w Ostropie Piast II Gliwice - w rozgrywkach III ligi - mierzył się z Ruchem Radzionków. Pojedynek rezerw zakończył się bezbramkowym remisem.

Od początku starcia gliwiczanie chceli przejąć inicjatywę, angażując większe siły w ofensywę, ale na niewiele się to zdawało. Kilka niecelnych strzałów, kilka przerzutów piłki na drugą stronę boiska, ale efektu brak. Zdecydowanie wyróżniającą się postacią w barwach Piasta był Patrick Dytko. Skrzydłowy niejednokrotnie próbował sam zakończyć wypracowaną okazję, jednak w kilku momentach zabrakło mu szczęścia. Do końca pierwszej połowy obraz gry się niespecjalne zmienił. Gliwiczanie atakowali, a goście z Radzionkowa ich kontrowali. Druga połowa również nie zachwyciła tempem gdy, już obie jedenastki stworzyły sobie po kilka dobrych okazji do zdobycia gola. W bramce gliwiczan dobrze spisywał się jednak Jakub Szmatuła. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Piast II Gliwice – Ruch Radzionków 0:0 Piast II: Szmatuła – Kwaśniewski, Martinez, Paskuda, Maszczak, Cicman (87. Przemyk), Kubik, Jonda (46. Knot), Lisowski, Dytko, Hałgas.

Ruch Radzionków: Poturalski – Sroka, Wandzik, Zdanowski, Korzeniowski, Sadowski, Popiel, Suchecki, Urbainczyk (Cepek), Toszek, Janczarek (Helder).