Arkadiusz Pyrka w jedenastce 13. kolejki PKO Ekstraklasy!

02

Arkadiusz Pyrka znalazł się wśród najlepszych zawodników 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Piast Gliwice po szalonym meczu w Białymstoku zremisował z Jagiellonią 3-3. Wynik spotkania otworzył Arkadiusz Pyrka, czym znacznie przybliżył się do nominacji i obecności w jedenastce tej serii gier. O wszystkich elementach gry w wydaniu skrzydłowego Niebiesko-Czerwonych przeczytacie w poniższym artykule.

Spotkanie Jagiellonii z Piastem od pierwszych minut toczyło się w szybkim tempie, a drużyny nie miały kłopotu, by wypracować sobie sytuacje bramkowe. Mocniej zaczęli gospodarze sobotniej rywalizacji, lecz ze swoich zadań dobrze wywiązywali sie obrońcy oraz bramkarz gliwickiej ekipy, Frantisek Plach. Piast odpowiedział stuprocentową skutecznością i już w pierwszej swojej okazji zdobyli bramkę. Przytomne zgranie Alberto Torila do Arkadiusza Pyrki otworzyło przed skrzydłowym Piasta autostradę do pola karnego Jagi. Młody zawodnik dał próbkę swojej zawrotnej prędkości i w sprincie od linii środkowej boiska był niedościgniony przez nikogo. Całość akcji wykończył płaskim strzałem obok interweniującego Xaviera Dziekońskiego.

Arkadiusz Pyrka swój dobry występ potwierdził nie tylko zdobyciem bramki. Gracz, który trafił do Piasta ze Znicza Pruszków spędził na boisku łącznie 82 minuty, podczas których wykonał 13 sprintów, tyle samo co Damian Kądzior, a były to najwyższe wartości w gliwickim zespole. Dokładność podań pomocnika wyniosła po tym spotkaniu 78 proc., a ponadto piłkarz zanotował przy swoim nazwisku pięć wygranych pojedynków, dwa dryblingi i czterokrotnie odzyskiwał piłkę dla Niebiesko-Czerwonych.

Solidne zawody Arka zbiegły się w czasie z informacją o powołaniu skrzydłowego gliwiczan na następne mecze reprezentacji Polski do lat 20! Gratulacje dla Arkadiusza Pyrki, życząc kolejnych sukcesów.