Arkadiusz Pyrka rozegrał 16 minut w meczu Polski U-20

11

Arkadiusz Pyrka rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski U-20 z Rumunią. Biało-Czerwoni przegrali to spotkanie 1-2, a skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych był zmuszony opuścić boisko już w 16. minucie z powodu kontuzji.

Podczas listopadowego zgrupowania w Uniejowie reprezentacja Polski do lat 20 miała rozegrać jedno spotkanie towarzyskie. Podopieczni Miłosza Stępińskiego polecieli do Bukaresztu na mecz z reprezentacją Rumuni. W pierwszym składzie znalazł się młody skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych, Arkadiusz Pyrka. Młodzieżowiec stanął przed szansą zdobycia kolejnej bramki w barwach narodowych.

Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie asekuracyjnie. Pierwsza groźna sytuacja pojawiła się w 11 minucie, kiedy Arkadiusz Pyrka przyjął piłkę w środku pola i ruszył z kontratakiem. Reprezentant Polski został sfaulowany, a podczas interwencji obronnej zawodnik z Rumuni niefortunnie trafił go w twarz. Pyrka z powodu kontuzji nosa nie mógł kontynuować gry i opuścił boisko w 16. minucie. Chwilę później groźny strzał oddał Mateusz Maćkowiak, ale piłkę z linii bramkowej wybił rumuński obrońca. W 33. minucie Eduard Radaslavescu wyszedł sam na sam z Kacprem Tobiaszem. Pomocnik bezlitosnym strzałem pokonał bramkarza, wyprowadzając Rumunów na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy w pole karne wpadł Karol Struski i został kopnięty w polu karnym przez jednego z obrońców przeciwnika. Sędzia wskazał na wapno, a sam poszkodowany wziął na swoje barki odpowiedzialność wykonania jedenastki. Wychowanek Jagielloni Białystok pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał bramkarza i tym samym sprawił, że pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem remisowym.

Druga połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji bramkowych. Dopiero w 79. minucie Rumuni wykonywali rzut wolny tuż sprzed pola karnego Polaków. Piłka po uderzeniu Roberta Mustaci trafiła w mur złożony z Biało-Czerwonych, a następnie pechowo zmyliła interweniującego Tobiasza i po rykoszecie wpadła do siatki. Do ostatniej minuty Polacy starali się zdobyć bramkę wyrównującą, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną reprezentantów Rumuni. Był to pierwszy i ostatni mecz podczas tego zgrupowania Biało-Czerwonych.