Arka - Piast 2-3. Trzy na trzy

06
lip

W trzecim meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego Piast Gliwice wygrał z Arką Gdynia 3-2 (2-1). Dla Niebiesko-Czerwonych był to trzeci i ostatni sparing w trakcie zgrupowania w Gniewinie.

5': Jakub Czerwiński faulował rywala w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości i szybko wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Michał Marcjanik 1-0.
9': Świetna piłka od Grzegorza Tomasiewicza do Michaela Ameyawa. Skrzydłowy zdecydował się na zagranie w pole karne, a tam dobrze ustawiony był Kamil Wilczek, który głową wpakował futbolówkę do siatki, doprowadzając do remisu - 1-1!
14': Mocne uderzenie Kamila Wilczka, ale skutecznie interweniował Martin Chudy.
25': Mocne uderzenie Michała Bednarskiego, ale na szczęście nad bramką. Piłka otarła się jeszcze o jednego z zawodników Piasta i wyleciała na rzut rożny.
31': Patryk Dziczek zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Pomocnik Piasta nie trafił jednak w światło bramki.
32': Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Alexandrosa Katranisa do Patryka Dziczka, który głową umieścił piłkę w siatce i wyprowadził Piasta na prowadzenie - 1-2!
43': Mocne uderzenie Sebastiana Milewskiego zza pola karnego, ale piłka minęła słupek. Frantisek Plach nie musiał interweniować.

52': Niecelny strzał Kamila Wilczka. Napastnik Piasta przyjął piłkę poza polem karnym i uderzył z powietrza, ale niestety nad bramką.
55': Kolejna próba uderzenia z dystansu. Patryk Diczek strzelił bez przyjecia, ale piłka przeleciała obok słupka.
59': Dośrodkowania z rzutu rożnego i dobre wykończenie Karola Czubaka - 2-2.
62': Kamil Wilczek doszedł do pozycji strzeleckiej, ale niestety uderzył niecelnie.

86': Michał Chrapek dopadł do piłki po dośodkowaniu z rzutu rożnego i dograł do Tomasa Huka, który bez zastanowienia wbił piłkę do siatki - 2-3!

Z perspektywy kibica
- Mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Arką Gdynia został rozegrany na Arenie Mistrzów Gniewino, gdzie Niebiesko-Czerwoni przebywają na zgrupowaniu.
- Dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia to trzeci sparing w letnim okresie przygotowawczym.
- W składzie Piasta zagrał testowany Filip Karbowy.
- Na kanale #PiastGliwiceTV przeprowadziliśmy transmisję z tego meczu.