Arka - Piast 1-1. Wyszarpany punkt

28

Piast od 10. minuty przegrywał po rzucie karnym dla Arki Gdynia. Druga połowa w wykonaniu gliwiczan była jednak bardzo dobra i - nawet pomimo gry w dziesiątkę - gliwiczanie zdołali wywalczyć punkt w Gdyni. Bramkę dla Piasta strzelił Maciej Jankowski.

Wpis na listę strzelców
1-0 - Groźne dośrodkowanie w pole karne Piasta przeciął Hebert, który wybił piłkę. Brazylijczyk podczas walki o piłkę starł się z Rafałem Siemaszko. Po chwili zawahania sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Mateusz Szwoch.
1-1 - Piast dominował Arkowców nawet pomimo gry dziesiątkę. W 88. minucie gliwiczanie przeprowadzili atak, który strzałem wykończył Vranjes… ale jego uderzenie zamieniło się w asystę. Piłkę w polu karnym otrzymał Jankowski, który mając przed sobą tylko bramkarza, ze spokojem umieścił piłkę w siatce.

Spotkanie w skrócie
Mecz rozpoczął się bardzo źle dla Piasta. Pomimo początkowej przewagi w posiadaniu piłki i odważniejszych akcji gości, to Arka wyszła pierwsza na prowadzenie po właściwie swoim pierwszym ataku na bramkę Jakuba Szmatuły. Sędzia dopatrzył się nieprawidłowego zagrania w polu karnym Niebiesko-Czerwonych i podyktował „jedenastkę”. Piast mógł odpowiedzieć na gola Arki już 10 minut później, ale po wrzutce z rzutu rożnego piłkę nad poprzeczką posłał Hebert. W 35. minucie Badia otrzymał świetne podanie na skrzydło, rozpędził się z piłką i wbiegając w pole karne zagrał do Bukaty. Podanie było jednak niecelne i groźna akcja Piasta spaliła na panewce. Pierwsze 45 minut zakończyło się więc prowadzeniem gospodarzy.

W przerwie trener Wdowczyk dokonał podwójnej zmiany. Bukatę i Papadopulosa zastąpili Jankowski i Żivec. Roszady mocno rozruszały ofensywę Piast i mogły przynieść skutek już w pierwszej minucie po wznowieniu gry. Groźny strzał Jankesa z ostrego kąta zatrzymał jednak Steinbors. Chwilę później bardzo groźne uderzenie zza pola karnego oddał Żivec. Piast uzyskał po nim jednak jedynie rzut rożny. W 54. minucie Piast niemal wyrównał po świetnym centrostrzale Adama Mójty. Piłka przeszła jednak minimalnie nad poprzeczką. Trzy minuty później strzałem z woleja próbował zaskoczyć Steinborsa Żivec. Piłka ponownie minęła jednak bramkę Arki. W drugiej połowie Piast właściwie nie schodził z połowy gospodarzy, ale nie potrafił udokumentować swojej przewagi bramką. 17 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Aleksandar Sedlar został ukarany drugą żółtą kartką i Piast kończył ten mecz w dziesiątkę.

Z perspektywy kibica
Spotkanie na stadionie w Gdyni oglądało 4623 kibiców, w tym kilkunastu fanów Piasta.

Poza obiektywem
- Spotkanie z wysokości trybun oglądał Josip Barisić, piłkarz Piasta Gliwice wypożyczony do gdyńskiej Arki. Napastnik nie mógł wystąpić w meczu ze swoim macierzystym klubem z powodu kontuzji łydki. W podstawowym składzie Arkowców wystąpił natomiast Damian Zbozień, były piłkarz Piasta.
- W podstawowym składzie Piasta - w porównaniu do poprzedniego spotkania - nastąpiły dwie zmiany. Od pierwszej minuty na placu gry pojawili się Marcin Pietrowski i Michal Papadopulos. Na ławce rezerwowych zasiedli Patrik Mraz, z kolei Bartosz Szeliga jest kontuzjowany i nie znalazł się w meczowej osiemnastce.