Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka zanotowali występy w wyjściowej jedenastce kadry U-21

17

Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka zanotowali kolejne występy w reprezentacji Polski U-21. Podopieczni Adama Majewskiego rozbili przyjezdnych z Estonii aż 5-0 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy.

Na koniec październikowego zgrupowania reprezentacja Polski do lat 21 zmierzyła się na stadionie w Stalowej Woli z Estonią. Było to trzecie grupowe spotkanie eliminacji do mistrzostw Europy U-21. W wyjściowej jedenastce znalazło się dwóch reprezentantów Piasta Gliwice - Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka.

Biało-Czerwoni nie pozostawili złudzeń przyjezdnym z Estonii i już po pierwszej połowie prowadzili 3-0 po bramkach Michała Rakoczego, Nicoli Zalewskiego i Filip Szymczaka. Wynik mógł być jeszcze okazalszy, ale w ostatnich minutach z jedenastu metrów pomylił się Kajetan Szmyt. W przerwie z boiska zszedł Arkadiusz Pyrka, którego zastąpił Dominik Marczuk. W drugiej części spotkania podopieczni Adama Majewskiego dorzucili jeszcze dwa trafienia. Dublet w tym meczu zanotował Filip Szymczak, a autorem ostatniej bramki był Tomasz Pieńko. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem 5-0 dla Polaków.

Ariel Mosór rozegrał pełne 90 minut i było to jego trzynaste spotkanie w kadrze U-21. Przez cały mecz odpowiadał za kierowanie i dyrygowaniem defensywą całego zespołu. Dla Arkadiusza Pyrki był to szóste spotkanie w barwach Polski U-21. Jego akcje prawą flanką sprawiały wiele problemów obrońcom z Estonii.

W najbliższym czasie Niebiesko-Czerwoni wrócą do Gliwic i dołączą do zespołu, który przygotowuje się do piątkowego meczu z Pogonią Szczecin.

Źródło foto: Łączy nas piłka