Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka w jedenastce 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy!

30
lip

Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka znaleźli się w najlepszej jedenastce 2. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy! Obrońcy Piast zostali wyróżnieni za swoje bardzo dobre występy przeciwko Śląskowi Wrocław!

W miniony weekend Niebiesko-Czerwoni zainaugurowali nowy sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy na Okrzei 20! W pierwszym meczu domowym podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali Śląsk Wrocław 2-0 po bramkach Michaela Ameyawa i Arkadiusza Pyrki.

W starciu ze Śląskiem Wrocław Ariel Mosór zajął miejsce na środku obrony obok Jakuba Czerwińskiego. Duet defensorów nie pozwalał na rozwijanie się groźnych ataków drużyny gości. Dodatkowo świetnymi interwencjami popisał się również Frantisek Plach i efektem tego było pierwsze czyste Niebiesko-Czerwonych w sezonie 2024/25. Ariel przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Na przestrzeni całego spotkania Śląsk Wrocław wygenerował xG tylko na poziomie 0,45. Dla młodego obrońca to pierwsze takie wyróżnienie w sezonie. W ubiegłych rozgrywkach znalazł się dwukrotnie w najlepszych jedenastkach kolejek, a w grudniu zdobył statuetkę najlepszego młodzieżowca miesiąca.

Arkadiusz Pyrka w meczu ze Śląskiem był zmorą obrońców drużyny przeciwnej. Prawy obrońca Piasta co chwilę przeprowadzał rajdy prawą stroną, które kończyły się dośrodkowaniami w pole karne. W 19. minucie świetnie wyłożył piłkę Grzegorzowi Tomasiewiczowi, ale pomocnik minimalnie chybił. Pod koniec I połowy Pyrka wykorzystał zamieszanie w polu karne i dobił strzał Fabiana Piaseckiego. Obrońca podwyższył prowadzenie na 2-0 i zaliczył swoje premierowe trafienie w sezonie. W pierwszych dwóch meczach ligowych Arkadiusz Pyrka wykonał sześć kluczowych podań i zanotował sześć celnych dośrodkowań. W zeszłym sezonie 21-letni obrońca był wyróżniony miejscem w jedenastce 12. kolejki po spotkaniu z Pogonią Szczecin.