45 minut Arkadiusza Pyrki w meczu z Niemcami

07

Arkadiusz Pyrka rozegrał 45 minut w meczu reprezentacji Polski do lat do 20. Piłkarz Piasta Gliwice pojawił się na boisku na początku drugiej połowy w starciu z rówieśnikami Niemiec w ramach Elite League. Spotkanie towarzyskie zakończyło się remisem 0-0.

Rywalizacja Polski z Niemcami dostarczyło wiele emocji i przyjemności. Pomimo bezbramkowego remisu na boisku działo się wiele, a z dobrej strony w kilku akcjach pokazał się piłkarz Piasta Gliwice, Arkadiusz Pyrka. Młody skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych, który został dowołany do kadry Miłosza Stępińskiego, rozpoczął czwartkowe zawody na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa przebiegła w dużej mierze pod dyktando gości, którzy przeważali w posiadaniu piłki (63%), a także częściej przedostawali się pod pole karne Marcela Lotki. Niemieccy zawodnicy byli blisko zdobycia bramki w 29. minucie gry, kiedy piłka trafiła w słupek po główce Mateusza Maćkowiaka. Biało-Czerwoni starali się odpowiedzieć akcjami ofensywnymi swoim rówieśnikom, lecz nie zdołali oddać celnego uderzenia.

W przerwie selekcjoner reprezentacji Polski dokonał aż czterech zmian. Wśród wprowadzonych graczy był piłkarz Piasta Gliwice, Arkadiusz Pyrka. Po zmianie stron gra polskich kadrowiczów uległa znacznej poprawie, a sporo ożywienia wprowadził Arkadiusz Pyrka, który napędzał akcje z prawej strony boiska. Skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych był wyróżniającą się postacią w rywalizacji z Niemcami. To po jego dośrodkowaniu przed szansą na otwarcie wyniku miał Ernest Terpiłowski. Pomocnik Piasta popisał się również efektownym dryblingiem na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem, w którym poradził sobie z kilkoma rywalami. Nasz zawodnik indywidualnie może uznać swój występ za bardzo udany, a jego wejście dostarczyło wiele korzyści.

Polacy na wrześniowym zgrupowaniu ulegli Włochom i zremisowali z Portugalią. W trzecim spotkaniu w ramach Elite League Biało-Czerwoni odnotowali drugi bezbramkowy remis. Podopieczni Miłosza Stępińskiego czeka jeszcze jedno spotkanie podczas trwającego zgrupowania. Jego zawodnicy w poniedziałek w poniedziałek zmierzą się na wyjeździe z Norwegią.

___________________
Polska U-20 – Niemcy U-20 0-0

Polska: Lotka – Peda, Łopata, Tkocz – Żukowski (63. Iskra), Biegański (46. Knap), Struski (63. Kałuziński), Maćkowiak (46. Eizenchart) – Kocyła (46. Pyrka), Zych (46. Mas), Piła (63. Terpiłowski).

Niemcy: Atubolu – Beifus, Lawrence, Jerico Schmidt – Asta, Martel, Nebel, Messeguem (67. Röhl), Obuz (67. Dajaku) – Knauff (80. Kehrer), Jastremski (67. Beier).

Żółte kartki: Struski, Biegański, Tkocz - Messeguem, Nebel.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Polska).