U-21: Trzecia wygrana z rzędu

24

W sobotnim meczu 5. kolejki IV ligi "I liga śląska - Interhall" Piast II Gliwice wygrał na wyjeździe z Ruchem Radzionków 3-1. Zwycięstwo Niebiesko-Czerwonym zapewniły dwa gole Dawida Chojnowskiego oraz jedno trafienie samobójcze.

Rezerwy Niebiesko-Czerwonych kontynuują zwycięską serię. Tym razem podopieczni Macieja Szmatiuka wygrali w delegacji z Ruchem Radzionków. To spotkanie długo się rozkręcało, bo wszystkie trafienia padły dopiero w drugiej części gry. Zaraz po przerwie po zagraniu Jakuba Skupnia piłkę do własnej bramki skierował jeden z obrońców gospodarzy. W 69. minucie rywalizacji było już 2-0, a bramkę zdobył Dawid Chojnowski, który wykorzystał podanie Sebastiana Dulęby. Gdy mecz zmierzał ku końcowi miejscowi zdołali zmniejszyć straty, ale chwilę później ponownie do głosu doszli zawodnicy rezerw Piasta. Konkretnie uczynił to Dawid Chojnowski, który ustrzelił dublet i jednocześnie ustalił wynik spotkania.

Piast II Gliwice zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli IV ligi "I liga śląska - Interhall". Podopieczni Macieja Szmatiuka mają na swoim koncie dziesięć punktów, a w następnej kolejce zmierzą się z Polonią Łaziska Górne. Ten mecz zostanie rozegrany w środę, 28 sierpnia o godzinie 17:00.